Infografika "Od bety do... bety. Konferencja InternetBeta w pigułce"

O projekcie

Klient: Konferencja InternetBeta
Data: 2015
Infografika

Opis

Odbywająca się od 2009 roku w Rzeszowie Konferencja InternetBeta to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, łączące świat nauki i biznesu, cenionych teoretyków z doświadczonymi praktykami, Klientów i Agencje, Reklamodawców i Wydawców. InternetBeta to jeden z najważniejszych punktów na corocznej mapie wydarzeń branżowych, TOP3, tym bardziej cieszymy się że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznej, 7-mej edycji Konferencji. W zasadzie po trochu do wszystkich:-)
Wpadł nam do głowy pomysł graficznego podsumowania wszystkich poprzednich edycji Konferencji. Od głównego architekta wydarzenia - Mateusza Tułeckiego - uzyskaliśmy duże i wyraźne TAK!, a więc zapięliśmy pasy i przystąpiliśmy do dzieła.

Internet jaki znamy dzisiaj wyglądał całkowicie inaczej 6 lat temu. Nie było Instagrama oraz Brand24:(, swoje pierwsze kroki stawiał m.in. Foursquare i Kickstarter, w Polsce prym wiodła Nasza Klasa. Od 2009 roki zmieniły się narzędzia, trendy, możliwości, przyzwyczajenia. I zmieniła się InternetBeta, wlaśnie dlatego za główny cel infografiki postanowiliśmu pokazać jak na przestrzeni tych 6 lat zmieniał się świat wokół nas i przede wszystkim sama Konferencja.

Przekopaliśmy Internet pod kątem informacji dotyczących Konferencji (program, opinie, komentarze »» archive.org ♥) i świata w 2009 roku. Powstał 8-stronnicowy .DOC z danymi, z których po konsultacji z Organizatorem wybraliśmy właściwy zestaw danych.
Albo grubo albo wcale attitude.

Finalnie stworzyliśmy najdłuższą infografikę w naszym portfolio, z której jesteśmy przeogromnie dumni.

Zakres usług graficznych

· Zbiór i opracowanie danych
· Opracowanie koncepcji wizualnej
· Stworzenie infografiki
· Opracowanie materiałów prasowych
· Publikacja infografiki / kontakt z mediami
· Zaprojektowanie ikonek

Otwórz infografikę
Otwórz infografikę w nowym oknie