Projekt logotypu Zu&Berry
Zu&Berry - nasze brand hero
Projekt torby
Nasi brand hero Zu&Berry na poduszce
Projekt wizytówek
Zaproszenie na targi zaprojektowane na Trefl
Ilustracja zaprojektowana do gry Układam Stwory
Projekt pudełka do Układam Stwory - gry z serii Zu&Berry
Gra Układam Stwory - pudeko i karty z naszymi ilustracjami
Kolejna ilustracja do gry Układam Stwory
Opakowania do serii gier Zu&Berry
Projekt stoiska na Targi

Zu&Berry - brand hero nowej serii gier dla dzieci

O projekcie

Klient: Trefl
Data: 2017
Brand hero
Opakowania
Ilustracje

Opis

Projekt marzenie. Tak bardzo w naszym klimacie, że aż głowa mała. Nawet panie ze sklepiku się jarały, taki projekt.

A więc, powstaje sobie nowa seria gier dla dzieci w wieku 0-8. Wiadomo - seria gier potrzebuje nazwy, spójnego layoutu no i najlepiej, gdyby jeszcze pojawił się jakiś sympatyczny brand hero. Już wiesz gdzie z tym zmierzamy, prawda? Marka Trefl zwróciła się do nas o zarojektowanie całego layoutu nowej serii gier ♥ Projekt marzenie, 100%. Machina ruszyła, rozpoczęliśmy prace od koncepcji.

Dzieci lubią zwierzątka, wiadomo, więc mieliśmy się trzymać zwierzątek małych bądź dużych. I najlepiej żeby nasz bohater był przyjazny dla alergików #sorrykotychomikikróliki #amozepatyczak Mając na uwadze powyższe + bohaterów konkurencyjnych serii gier już znajdujących się już na półkach sklepowych, stworzyliśmy swoją listę kandydatów. Zgodnie z wypracowaną paletą barw powstały trzy kreacje, z których po konsultacjach z Klientem wybrana została jedna - alpaka.

Zwierzak to z dalekich And, bardzo odważny i towarzyski (alpaki to zwierzęta stadne), dumnie i dzielnie przemierzający boliwijskie stoki, generalnie mający żyłkę podróżowania we krwii. I aby nasza bohaterka nie czuła się samotnie, zdecydowaliśmy się znaleźć jej przyjaciela. Najlepiej takiego kompaktowego, którego będzie mogła zabierać w swoje liczne podróże po świecie w plecaku. Tak właśnie powstała historia przyjaźni alpaki i surykatki, które już niedługo będą do wspólnych przygód zapraszać najmłodszych. Duet mogący przenosić góry.

W kolejnym etapie pochyliliśmy się nad nazwaniem naszych bohaterów. Nazwa miała być łatwo zapamiętywalna, "bezjęzykowa", unikalna no i budząca dobre skojarzenia. W tej podróży odbyliśmy wycieczki w najdalsze zakątki internetu - wszak musieliśmy również wyeliminować potencjalne ryzyko w postaci negatywnych konotacji. Pedro, Lori, Mo, Alabama itd - wśród kilku propozycji wspólnie zdecydowaliśmy, że ostatecznie nasz duet będzie się nazywał Zu&Berry. Tak, nie mamy żadnych wątpliwości, że ta przyjaźń przetrwa na całe życie, a towarzyszyć jej będą dzieciaki z całego świata.

Zakres usług graficznych

· Brand hero
· Naming
· Logo
· Projekt opakowań
· Ilustracje do gry